Hyundai Klub Polska Strona Główna » Tagi » santa
Podobne tagi tematów
santa

Tematy oznaczone jako santa
Tytuł / treść wątku  Wyświetleń  Odpowiedzi 

[Santa Fe SM] Santa Fe lift

Czy ktoś próbował zrobić lift santa Fe ( SM) lub słyszał o tym cokolwiek? ( zdjęcia mile widziane, mi nie udało się znaleźć)
Czy jest to wykonalne?
Pytałem w jednym zakładzie to Pan się dziwnie uśmiał...
Wiadomo, że rasowej terenówki z niego się nie zrobi ale na pewno da radę wjechać w gorszę dziury niż standardowym a ja po takich jeżdżę.
673 2

[Santa Fe SM] Opcjonalny asystent cofania

Witam.
Czy którykolwiek z kolegów miał okazję montować asystenta parkowania ( cofania ).
Proszę o zdjęcia i porady. Dopiero 2 tygodnie jestem właścicielem santa Fe wiec sprawy techniczne jeszcze są mi obce.
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc. Mateusz
658 3

[Santa Fe SM] Gaśnie podczas jazdy.

Witam! Moja santa 2,0 CRDI w czasie jazdy (niezależnie od prędkości i obrotów) niespodziewanie gaśnie (wrażenie jak by się odcinał zapłon) i aby ją ponownie odpalić muszę wyciągnąć kluczyk, zamknąć centralny i otworzyć. Byłem już u dwóch mechaników i nic. Może miał już ktoś taką sytuację i podpowie co to może być?
Proszę o pomoc, bo urlop się zbliża, a tak się nie da jeździć.
Z góry serdecznie dziękuję.
655 14

[Santa Fe CM] Mieszek zmiany biegów, wymiana.

Panie i Panowie mam problem ze zużytym mieszkiem zmiany biegów, czy wymienial go ktoś już ten skórzany(pseudo skórzany element) jeśli tak to gdzie go nabyliście. Proszę o podpowiedź

ed. tytuł. tekla
649 2

[Santa Fe CM] Za wysokie spalanie benzyny!

Moja santafka wyposazona jest w silnik 2,7 V6 i spala srednio 18l/100km. W trasie przy spokojnej jezdzie 15l a w miescie to juz lepiej nie wspominac. Przebieg to 90 000 km. Dodam ze wczesniej srednie spalanie bylo na poziomie 13l.
Wg kompa wszystkie parametry w normie, brak jakichkolwiek bledow.
Prosze o komentarze i wskazowki.
634 3

[Santa Fe SM] Amortyzatory Santa Fe wymiana tył 2 fotorelacje filmiki YouTube

Amortyzatory santa Fe wymiana tył 2 fotorelacje ,filmiki :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yLJx99KWTnw[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Pf5k78ClHGg[/youtube]

Amortyzator tył :

HYUNDAI: 5530526000
HYUNDAI: 5530526200
KYB-a : 344314
MONROE: D8020

Ja zakładałem KYB-e (169 zł sztuka)

KYB 344314

Komplet osłon + odboje na 2 amortyzatory 58 zł

2 x 169ZŁ/SZT + 58 zł + WYSYŁKA = 418 zł

2 sztuki na obie strony:

ŁOŻYSKO AMORTYZATORA KYB SM5296 TYŁ HYUNDAI santa FE 01-

77zł X 2 = 154 zł + 20 zł przesyłka kurierska pobraniowa = 174 zł

Sprężyna tył :

HYUNDAI : 5535026210
KAYABA : RD5934

Sprężyna tył KAYABA ...
613 0

[Santa Fe CM] Padły świece żarowe? Czy może pompa paliwa?

Witam,
Dziś rano przy nieudanej probie odpalenia mojego sanciaka pojawiło się dziwne buczenie w prawej części od silnika, nie wydobywa się ono z samego silnika. Wydaje mi się że może to być pompa paliwa, aczkolwiek pewności nie mam ponieważ nie znalazłem nigdzie schematu budowy silnika i oprzyrządowania więc trudno mi nazwać rzecz po imieniu.
Buczenie cichnie chwile po zgaśnięciu kontrolki świec żarowych. auta niestety nie udało mi się uruchomić.
Może ktoś z zacnych forumowiczów posłuży dobrą radą, za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.
604 2

[Santa Fe SM] Brak 2 i 4 biegu

Hej

Dziś ruszając ze świateł okazało się, że nie mam 2ki. Również bieg 4 i wsteczny wyparowały. Biegi 1,3,5 wchodzą normalnie, przy wrzucaniu pozostałych w ogóle nie czuć oporu. Innych objawów brak.
Dodam, że niedawno miałem wymienianą dwumasę i kompletne sprzęgło oraz olej w skrzyni a 3 miesiące temu wysprzęglik.
Podejrzewam jednak właśnie wysprzęglik bo przy próbie wrzucenia wstecznego nie zapalają się światła cofania. Jeszcze jutro sprawdzę poziom płynu hamulcowego bo dziś już niewiele widać.
Ktoś przerabiał podobny problem? Z góry dzięki za sugestie.
592 7

[Santa Fe CM] Komunikat o błędzie P420 oraz P430

Witajcie
Przed świętami Bożego Narodzenia wymieniłem szwankujące już wtryskiwacze LPG firmy VALTEC (nierówno pracował motor na wolnych obrotach, pokazywały się błędy a to zbyt bogatej a to o zbyt ubogiej mieszance, itp.) na wtryski LPG BARRACUDA.
Motor zaczął pracować jak należy, ale teraz od czasu do czasu (gdy chcę dynamicznie przyspieszyć i depnę pedał gazu w podłogę) wyskakuje błąd jak w temacie - iż katalizator na Banku 1 i na Banku 2 pracuje poniżej progu. Na razie błędy te kasuję sobie sam (mam modul diagnostyczny OBDII na Bluetotha).
Nie bardzo kumam o co chodzi, a nie mamna tę chwilę czasu by podjechać do mechanika by podpiął kompa i przeskanował cały komputer by sprawdzić katalizator oraz sondy Lambda.Dzwoniłem do firmy która mi montowała Barracudę (Gomar w Łasku) i orzekli o potrzebie sprawdzenia ustawień kompa od gazu (po montażu wtrysków jeździliśmy kilkanaście kilometrów i podłączyli komputer i coś tam ...
592 4

[Santa Fe CM] Santa Fe II (CM ) 2007 USA - części zamienne

Witam ponownie - planowałem zakup santafy I generacji 2.7v6 ale skończyło się na II generacji 2.7 v6 rok modelowy 2007 (CM), produkcja USA.
Przebieg mały ale dla pewności chcę zmienić filtry, oleje, paski itd. I pojawił się spory problem - części dostępne w Intercars do tego rocznika i silnika - nie pasują, a w ASO Hyundai program komputerowy nie przyjmuje amerykańskiego numeru VIN. I tu się robi problem, bo nie można ustalić numerów OEM części jakie muszę zakupić. Czy ktoś z posiadaczy aut produkowanych w USA zmagał się już z tym problemem? Zakładam że podobne różnice będą występowały także przy innych częściach niż rozrząd - w porównaniu do wersji europejskiej (produkowanej w Korei ) a nie w USA.
Chodzi mi o zdobycie czegoś w rodzaju schematu auto-partmaster oem itd - dokładnie do aut produkowanych w USA (produkcja mojego to listopad 2006 ale w raporcie CARFAX widnieje jako ...
586 6

[Santa Fe SM] Instalacja kamery cofania - demontaż wnętrza ?

Witam,

Szukałem na forum informacji ale ciężko - mianowicie chcę zamontować kamerę cofania w swoim autku (Hyundai santa Fe, SM, 2005). Dla nie których to gadżet, dla mnie to spora pomoc przy parkowaniu jeżdżąc po takim zatłoczonym mieście jakim jest Wrocław.
Ale do rzeczy chcę zamontować następujące komponenty:
1. monitor w lusterku (lusterko uniwersalne, ale sam uchwyt dedykowany pod Hyundaia) - uchwyt: http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4167-Uchwyt-Lusterka-nr-07.html , lusterko+monitor: http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4127-Monitor-Sam-BK-43RA-43-dedykowany.html
2. kamera cofania (tu jeszcze nie jest wybrany konkret ale myślę nad tym:
lub

Myślę, że najprościej będzie instalację puścić podsufitką - co o tym sądzicie?
Nigdy nie demontowałem żadnych elementów w Safciaku, ponieważ mam go od niedawna.
Alternatywnym miejscem na kable to puszczenie od str. kierowcy przy org. wiązce elektrycznej, ale aby się do nie dostać obawiam się , że po drodze sporo elementów musiałbym demontować. ...
583 2

Wymiana Amortyzatorów przód Santa Fe filmik

Wymiana Amortyzatorów przód santa Fe filmik :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rabZZk-XvfQ[/youtube]

Mocowanie poduszka amortyzatora ( łóżysko ) 70 zł ( kyb sm5295 , 5461026000 - 5461026100 od Tucson-a będą pasować - sprawdzane przez sklep dostawcę części http://sklepkia.pl/ -u nich kupiłem - są trochę wyższe) i przez http://kayaba.istore.pl/ , ale w niczym to nie przeszkadza sprawdzone ) . Ściągacze do sprężyn zakupiłem za 49.90 zł na znanym portalu aukcyjnym :

ŚCIĄGACZE ŚCIĄGACZ DO SPRĘŻYN McPHERSON 380mm :

Amortyzatory :

Numer KYB - prawy 334500 lewy 334501
HYUNDAI: 5466026000 , 5466026100 , 5466026200 , 5466026300 ,
MONROE: 71435

Sprężyny przód :

HYUNDAI: 5463026200
KYB-a : RD2393

Sprężyna przód KYB-a RD2393 :[br ...
574 0

[Santa Fe SM]Odcięcie zapłonu - nie odpala

Wczoraj nastąpiło odcięcie zapłonu, podejrzewam immobiliser i błąd komputera. Auto nie pali. Dodam, że złączyłem dwa klucze z immobiliserem razem, jeden był od ciężarówki, a drugi od Hyundaia. Podejrzewam błąd odczytu immobilisera spowodowany drugim kluczem. Samochód sprawdzony pompa podaje akumulator ok. Potrzebuję jakiejś porady. Może ktoś wie jak to obejść? Był podpinany pod komputery, ale nic to nie dało.

ed. tytuł, ort. int. gram. Najpierw stawia się kropkę, potem spację, a następne słowo zaczyna wielką literą, a nie spacja, kropka i od razu małą słowo... tekla
550 5

[Santa Fe SM] santa fe pracuje na 3 cylindrach

witam . santa fe gasnie na duzych predkosciach. wtryski sprawdzone jeden zregenerowany w calosci pozostale sprawne, uszczelki w pompie wtryskowej wymiwnione, filtry i olej tez, klawiatura i rozzrzad nowy , czujnik rozzrzadu nowy, alternator po regeneracji. co radzicie? kopci na czarno i pracuje na 3 cylindrach ponoc
535 1

[Santa Fe CM] SANTA FE (2006) Rozładowany akumulator powodem problemu z silnikie

Hej wszystkim,

Nie znalazłem w archiwum odpowiedzi wiec pytam jako młody użytkownik santa Fe czy to możliwe by uszkodził się silnik po rozładowaniu akumulatora do 0 czy raczej jak myślę komputer wykazuje przerwę w dostawie prądu i tym samym coś się tam posypało rozkalibrowało. To pierwsze moje auto tak naszpikowane elektroniką i boję się co ja zrobię za lat parę ;)

Jak i gdzie w Warszawie to wyjaśnić. ASO? Dobry mechanik? Poradzicie mi coś może?
Nie wiem czy to ma coś wspólnego ale na panelu CD wyświetla się kod jak jakiś błąd 2CDE22 - prawdę mówiąc wszystkie te problemy dopadły mnie w poniedziałek rano kiedy w sobotę buszował w aucie mój 18 miesięczny synek.

ed. opis tytułu. tekla
511 0

[Santa Fe CM] Nawiew z kratek środkowego slupka

Witam wszystkich userów forum i użytkowników santa Fe.

Prześledziłem tematy dot. Santka II generacji (czyli CM) i nie znalazłem odpowiedzi na intrygujący mnie problem.

Posiadam wersję amerykańską z 2007 r. z manualna klimatyzacją.
Mimo iż z przednich nawiewów leci ciepłe/gorące powietrze, to przy ustawieniu kierunku nadmuchu twarz/nogi, z nawiewów w środkowych słupkach na tylne siedzenia leci chłodne powietrze.
Według polskiej instrukcji wychodzi, że przy ustawieniu kierunku twarz/nogi powinno z tyłu lecieć także ciepło.
Zatem, czy mam coś uszkodzone, zablokowane że na tył nie leci ciepłe powietrze, czy instrukcja kłamie?
511 2

[Santa Fe SM] Hyundai santa Fe SM 05r Kontrolka pasów nie świeci

Witam.w moim santa fe po włączeniu zapłonu nie świeci kontrolka nie zapiętego pasa bezpieczeństwa kierowcy.Wymontowałem cały zestaw zegarów (zdjęcia) Opisałem która kontrolka od czego jest,ale od pasów niema. I tu moje pytanie ,czy ktoś wie jak jest podświetlona kontrolka pasów? Może LED?
499 0

[Santa Fe SM] Układ ASR,ESP w Santa Fe 2WD

Witam
Mam pytanie czy jest możliwe założenie układu ESP lub ASR w Hyundaiu santa Fe
z napędem na przednią oś i czy jest to opłacalne jak tak to jaki jest tego koszt.
Pozdrawiam.
487 1

[Santa Fe SM] Jakie jest maksymalne obciążenie relingów?

Jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie relingów w naszych samochodach?

Na belce mam naklejkę, że niby 32 kg. Ale czy to jest obciążenie punktowe czy całościowe?

Jako ciekawostka to w lidlu od czwartku dostępne będą po 150 pln całkiem ciekawe aluminiowe belki do relingów :D

ed. tytuł. tekla
457 12

Wymiana oleju Santa Fe CM 2007-2010 V6 i Santa Fe DM 2013 2.4 L - 3 fotorelacje

Wymiana oleju santa Fe CM 2007-2010 V6 :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Jca1UAr45NE[/youtube]

Wymiana oleju santa Fe CM 2009 v6 :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0LRvzcbRR50[/youtube]

Wymiana santa Fe DM 2013 2.4 L :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5q9nYJBzOcw[/youtube]
451 0

[Santa Fe SM] Kontrolki zegarów

Witam. Mój sanciak jest po lifcie 2004. Po przekręceniu klucza nie świecą mi kontrolki pasów bezpieczeństwa, tcs oraz immobilisera. Wyjąłem zestaw zegarów...w miejscu żarówki immo nie było żarówki. Do kontrolki pasów nie mogę się dostać... Jak na działa??? nie ma miejsca na żarówkę. Czy możliwe żeby nie było immo i tcs??? Jakie kontrolki powinny świecić po przekręceniu klucza?
vin mojego auta to:KMHSC81DP5U858853 Dzieki i pozdrawiam.
448 10

[Santa Fe SM] Wymiana rozrządu

Witam. Przymierzam się do wymiany rozrządu w Hyundai santa fe 2.0 Crdi 83kw. Czy ktoś dysponuje rysunkami-zdjęciami z wymiany rozrządu? Z góry dziękuję za inf. Pozdrawiam.

Nie pisz z Caps Lockiem. Edycja tytułu. tekla
427 10

[Santa Fe SM] Demontaż klamek zewnętrznych Santa Fe I 2004 CRDI

Witam.
Wiecie jak zdemontować klamki zewnętrzne?
403 3

[Santa Fe SM] Pierścienie tłokowe Santa Fe SM 2,4 16V 2005r

Witam , silnik zaczął brać olej jak szalony wyrok brzmi remont. Mam silnik 2,4 16 V i kłopot ze znalezieniem pierścieni, w serwisie kosmiczna cena 980 zł , jedna z firm oferuje zamiennik Oyodo cena 75zł kpl na jeden tłok, co sądzicie o tej firmie ,miał ktoś z nią do czynienia? A może macie namiary na jakiś tańsze oryginały niż te w salonie :) ? Pozdrawiam
343 2

[Santa Fe SM] 2004 Hyundai Santa Fe i tylne swiatła przeciwmgłowe

Sprowadziłem sobie 2004 Hyundai santa Fe GLS. Niestety wersje w USA nie mają tylnych świateł przeciwmgłowych.

Może ktoś polecić kogoś, który mógłby to dodać do auta? Okolice Krakowa?
Na badaniu technicznym mnie przepuścili, ale powiedzieli że to może być problem.
Jedyne, co znalazłem na Internecie, to jest to:

http://hyundaisantafemessageboard.yuku.com/topic/5635/Official-Rear-Fog-Light-Thread-Updated-1209#.Us1UQaPxKj0

ed. ort. tekla
334 0

© 2012 by Hyundai Klub Polska Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie elementów zawartych na stronie zabronione.
Wszystkie znaki towarowe używane są wyłącznie w celach informacyjnych.
Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Regulaminie

Template created by StartVISION.pl modified by HKP. Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM